Bohuzel muj pripad nejspise =/

21. ledna 2008 v 12:38 | Ann |  Hubnuti /vse o hubnuti/
Zapojíme-li jednoduchou matematiku, vyjde nám, že není možné zhubnout tolik kilogramů, kolik nabízejí tyto diety. I když budeme počítat pouze čistý tuk, není možný úbytek 5 kg za 10 dní. A určitě přeci nechcete "zhubnout" vodu a svalovinu. Protože jakmile znovu získáte ztracenou tekutinu, váha se rychle dostane zpátky na původní hodnotu.
A ztrácíte-li svalovinu, je to ještě horší. Když ubývá svalovina, metabolismus se snižuje. Proč? Protože svalová hmota je vlastně "kotel organismu" - čím více svalů máte, tím více kalorií tělo spaluje, ať už sedíte na gauči nebo se potíte v tělocvičně. Při drastických dietách tělo využívá k energii spíše svalovou hmotu než tukovou tkáň. Takže i když jíte méně jídla, tělo spaluje méně kalorií, protože má méně svalové hmoty (díky které spaluje kalorie). Stále se divíte, že po skončení diety tak rychle získáte zpět původní váhu?

Abychom dokázali, že není možné za 10 dní zhubnout o 5 kg, vraťme se zpět k matematice. Půl kila představuje přibližně 3500 kcal (14700 kJ). Abychom zhubli o 0,5 kg, musíme spálit o 3500 kcal více než přijmeme. Pokud tedy vážíte např. 76 kg a Vaši celkovou pohybovou aktivitu lze označit jako střední, spálíte asi 2200 kcal (9240 kJ) za den. Pokud Vaše dieta obsahuje jen 1200 kcal (nejnižší energetický příjem možný bez dohledu lékaře), Váš denní energetický deficit je 1000 kcal. (heh tak ok) Za týden se dostaneme na energetický deficit 7000 kcal, neboli 1 kg tuku. Za 10 dní se energetický deficit nahromadí a bude představovat asi 1,5 kg tělesného tuku. I kdybyste 10 dní nejedli vůbec nic a Vaše aktivita zůstala stejná, Váš kalorický deficit by se dostal asi na 25000 kcal (2500 kcal za den x 10). A při 3500 kcal na 0,5 kg tuku to pořád dělá ztrátu jenom 3,5 kg tuku. Pokud tedy chcete hubnout tuk, a to je to jediné, co byste měli chtít zhubnout, váhový úbytek musí být pozvolný: 0,5 - 1 kg za týden.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 milka milka | Web | 21. ledna 2008 v 12:52 | Reagovat

další parádní článek :) a asi na tom něco bude...vždyť už máš krásnou postavičku, takže se vůbec nemusíš stydět zajít si do fitka nebo zaplavat :) a nic nenabereš nazpět, max nové svaly :)

2 izzy izzy | Web | 21. ledna 2008 v 18:23 | Reagovat

No jo, je to fakt... proto nejsem zastánce diet a la rychlá hladovka.. Člověku pak zbydou jen kosti, tuk a kůže. Znám to z vlastní zkušennosti, měla jsem fakt malej zadek- v džínách to bylo super, ale kdybych se měla před někým ukázat v plavkách, bývala bych se propadla hanbou- byla to jen povislá kůže a tuk. fakt to nebylo hezký:( Takže cvičit cvičit cvičit:) (No ještě abych se podle těch mých teoretických rad sama řídila:D

3 www.doplnky-fitness.cz www.doplnky-fitness.cz | Web | 2. února 2009 v 20:48 | Reagovat

Ahoj. Za prvé bych se chtěl omluvit za reklamu, ale fakt mi to nedalo a musím se pochlubit. Kukněte sem: www.doplnky-fitness.cz. Jestli chcete zhubnout, vypadat krásně, udělat ze sebe svalovce tak to určitě navštivte. Sám jsem tam už parkrát nakoupil a nemůžu si to vynachválit. Klikejte na web a jste tam tak pááá lidi:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama