Do restaurace uz ne?

30. ledna 2008 v 17:17 | Ann |  Hubnuti /vse o hubnuti/
Rozhodli jste se zhubnout. Tentokrát to už myslíte opravdu vážně, takže jste si hned na ledničku umístili dlouhý seznam zakázaných potravin a činností. Mezi nejobávanější patří i návštěva restaurace. Každého pozvání se děsíte a už dopředu vymýšlíte spolehlivé výmluvy… Jenže to jo právě chyba. Snižování váhy je totiž dlouhodobá záležitost a po celou dobu hubnutí přece není možné naprosto změnit svůj styl života a taková pozvání do restaurace neustále odmítat.
Naopak, posezení s přáteli v příjemném prostředí může období hubnutí často velice zpříjemnit. Ovšem za předpokladu, že dodržíte několik zásad. Takže tu jsou:

Výběr restaurace Čím lepší, kvalitnější restaurace, tím je vhodnější pro hubnutí. Nejde jen o to, že kvalitní restaurace nemá zapotřebí používat tučné maso a všechno nastavovat moukou. Jde o celkový přístup k vaření a jídlu. V dobré restauraci byste se měli dobře najíst, nikoli přejíst. Pamatujte si: Jste-li přejedeni, chuť už stejně příliš nevnímáte.
Výběr pokrmů Jako předkrm zvolte vždy salát. Vyberte si něco, co by vás doma stěží napadlo připravit. K salátu vám často donesou i pečivo. Tomu se však pokuste odolat. Pokračovat můžete rybami nebo mořskými plody, můžete zkusit maso králičí nebo telecí. Snažte se úplně vyhnout smetanovým omáčkám a omezit přílohy. Pokrm si můžete objednat i bez přílohy, jen se zeleninou, aniž by se nad tím dneska někdo pozastavoval. Sladké na závěr si dát můžete, ale nemusíte. Pokud na ně máte velkou chuť, zkuste lehký dezert z ovoce a tvarohu.
Výběr nápojů Začněte vždy velkou sklenicí vody, vody s citronem či minerálky, poté vybírejte maximálně suchá vína, která raději popíjejte jako vinný střik. Raději se vyhněte pivu a míchaným nápojům, mají totiž vysoký obsah cukru. Naprosto nevhodné jsou destiláty.
Nemějte výčitky Návštěva restaurace je skvělou příležitostí k pomalému jídlu, užívejte si a netrapte se výčitkami svědomí ani tehdy, pokud byste váš běžný přísun energie snad mírně překročili. Stačí, když se následující den opět vrátíte ke svému zdravému jídelníčku.
Dodatek: A co na dovolené? Určitě jste to zažili také: přijdete do hotelové restaurace, stoly se prohýbají pod spoustou lahůdek. Stravování formou švédských stolů je rozšířeno takřka všude. A většina z nás si řekne, no tak když jsem si tu dovolenou zaplatil, tak si ji pořádně užiju a pořádně se najím. Jenže když se pak po návratu postavíte doma na váhu, nestačíte se divit.
Zkuste pár tipů: Pokud bude v některých zemích problém sehnat k snídani celozrnné pečivo, dejte si takové, jaké bude k dispozici, ale nepřekračujte množství zhruba padesáti gramů. O to více si můžete dát sýra, jogurtu, vajec, výjimečně i libovou uzeninu a k tomu vždy kus zeleniny či ovoce. Pozor na koláčky a další sladkosti. Raději si neobjednávejte plnou penzi a až budete mít hlad kolem doby oběda, zkuste si dát v restauraci salát se sýrem nebo tuňákem nebo grilované maso či rybu jen se zeleninou. Odpoledne se pokuste vyhnout sladkým nápojům a zmrzlinám, když si je však dopřejete, vyšší příjem energie pak můžete vykompenzovat tím, že si půjdete zaplavat nebo vyrazíte na delší procházku. U večeře vždy začínejte salátem a sklenicí minerálky. Poté se rozhlédněte po rybách, libovém mase a přílohových zeleninách. Abyste předešli tomu, že se přejíte, jezte každé jídlo velmi pomalu. Uvědomte si, že z přejedení je člověku jen a jen špatně a špatný pocit na dovolené - ten jste si přece nezaplatili! Místní speciality si neodpírejte, ale pokud jde o těstoviny nebo pizzu, jistě také stojí za ochutnávku. Je však dobré, pokud se vám povede spokojit se s poloviční porcí. K hubnutí totiž nejsou ideální. A sladkosti či zmrzlinu si dopřejte tak jednou či dvakrát za celý pobyt.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 www.doplnky-fitness.cz www.doplnky-fitness.cz | Web | 2. února 2009 v 20:41 | Reagovat

Ahoj. Za prvé bych se chtěl omluvit za reklamu, ale fakt mi to nedalo a musím se pochlubit. Kukněte sem: www.doplnky-fitness.cz. Jestli chcete zhubnout, vypadat krásně, udělat ze sebe svalovce tak to určitě navštivte. Sám jsem tam už parkrát nakoupil a nemůžu si to vynachválit. Klikejte na web a jste tam tak pááá lidi:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama