Mají to krásní lidé v osobním životě opravdu jednodušší?

28. ledna 2008 v 18:42 | Ann |  Hubnuti /motivace/
Možná na tom něco bude. Jako by proplouvali životem snadněji, vzbuzovali více sympatií, získávali si víc přátel a známých. A že to mají jednodušší v zaměstnání? Asi taky. ¨
Tedy alespoň podle tvrzení banky z amerického Saint Louis, o kterém v roce 2005 informoval zpravodajský server CNN Money. Studie firmy tvrdí, že krásní lidé nejen snadněji získávají pracovní místo, ale ještě mají více šancí, jak vydělat peníze. Ten, kdo dobře vypadá, je vysoký a štíhlý, je v současnosti prostě v kurzu.
Dávno neplatí, že krása přináší výhody jenom modelkám nebo herečkám. Čím dál víc je krása vyžadována i od obyčejných lidí. A prémie za to, že dobře vypadají? Podle americké studie vyšší plat. Kdo je hezký, vydělá si více peněz než ten, kdo je ošklivější. Krásky a pohlední muži berou na hodinu až o pět procent více než jejich neatraktivní kolegové, přičemž autoři studie tvrdí, že bonusy za krásu existují napříč všemi zaměstnáními. Mají pravdu?

Nancy Etcoffová vystudovala lékařskou fakultu na Harvardově univerzitě a nyní pracuje v oddělení psychiatrie ve Všeobecné nemocnici v Massachusetts. Je autorkou knihy Proč krása vládne světu a mimo jiné v ní píše: ,,Krása získává srdce, zaujímá rozum a podněcuje emoce. Krása patří mezi základní zdroje potěšení. Neschopnost vnímat lidskou krásu je jedním z příznaků hluboké deprese."
,,Krásný nebo i hezky upravený člověk má první výhodu na trhu práce v tom, že je mu věnována větší pozornost - zaujme mozek, srdce nebo city, jak o tom píše Nancy Etcoffová. Já tomu říkám, že častěji získává šanci dostat se do,druhého kola', kde může projevit a ukázat i svoje vnitřní kvality a schopnosti," myslí si Anna Nandražiová, trenérka a lektorka v profesionálním image poradenství.
Dodává, že krásu, potažmo dobrou image (myšleno úpravu vzhledu, chování, komunikace), upřednostňují zejména temperamentnější národy jako Španělé, Italové a Rusové, naopak Němci víc dají na ,,pouhou" upravenost. ,,V USA jsou velké extrémy. Někde na image záleží tolik, že lidé chtějí být krásní za každou cenu, jinde si s tím vůbec nelámou hlavu."
Jak jsou na tom Češi? Jedni se chtějí líbit, pro druhé jsou výrazy vkus a upravenost ze slovníku cizích slov. Každopádně i u nás platí, že krásní lidé dostávají víc profesních šancí a obvykle i vyšší plat. Vysvětlení je jednoduché. Doba je tak rychlá, že ať se nám to líbí nebo ne, o úspěchu v osobním životě i v práci rozhoduje nejprve vizuální dojem, pak teprve všechno ostatní. ,,Udělat si na určitou osobu prvotní názor trvá většinou jen pár vteřin, tudíž je jasné, že prvotní hodnocení je výrazně ovlivněno právě vzhledem. S krásou či upraveností si automaticky asociujeme věci jako zdraví, prosperitu, pořádkumilovnost či přesnost. Neatraktivní a neupravení lidé mohou o takových vlastnostech také přesvědčit, ale musí se o to mnohem více snažit," domnívá se personalistka Daniela Velíšková.
Znamená to snad, že to, co máme na hlavě, je důležitější než to, co je v ní? ,,Nemyslím si. Co máte na hlavě, je důležité v prvním kole, podílí se to na prvním dojmu. Ovšem většina profesí vyžaduje mít i něco v hlavě. Podmínkou pro přijetí by měl být právě obsah, ne dojem," říká Anna Nandražiová.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Acidka Acidka | Web | 28. ledna 2008 v 18:47 | Reagovat

Je to pravda...hezcí lidi to maj jednodušší a nejvíc to platí ve škole. Když je holka hezká je z ní automaticky hvězda třídy....Alespoň takové mám zkušenosti.

2 Ann Ann | 28. ledna 2008 v 18:51 | Reagovat

S tim souhlasim :) I kdyz nevim jak moc v ty skole, chodila jsem na vytvarnou takze tam se na to moc nehralo ;p

Co se ale tyce ziskani prace je to nejspis fakt plus, poste kdyz jsou vedle sebe dve zensky, co maji stejny skoly a zkusenosti, vezmou automaticky tu, co vypada lip :)

3 www.doplnky-fitness.cz www.doplnky-fitness.cz | Web | 3. února 2009 v 19:24 | Reagovat

Ahoj. Za prvé bych se chtěl omluvit za reklamu, ale fakt mi to nedalo a musím se pochlubit. Kukněte sem: www.doplnky-fitness.cz. Jestli chcete zhubnout, vypadat krásně, udělat ze sebe svalovce tak to určitě navštivte. Sám jsem tam už parkrát nakoupil a nemůžu si to vynachválit. Klikejte na web a jste tam tak pááá lidi:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama