Duben 2008

Lidové pověry, které fungují!

30. dubna 2008 v 20:07 | Ann |  Moda, styl, krasa
Nevěříte už, že by vašim kožním problémům mohl pomoci krém za dva tisíce, když nepomohl ten za tisíc? Zkuste lidové triky, které se učili naši předkové z generace na generaci, a uvidíte, že někdy to jde i snadno!
Pivo pro lesklejší vlasy
Pokud neustále bojujete s tím, jak vykouzlit lesk na vašich vlasech, zkuste obyčejné pivo, kterým při mytí vlasů svou hřívu proplachujte. Výhod to má několik - žehlička vlasů vaše vlasy pěkně ničí a ubere jim tak padesát procent objemu. Speciální spreje pro lesk vlasů zase mohou vašim vlasům dodat spíše mastný než lesklý vzhled, pokud nejste v aplikaci zběhlá.
Bílý jogurt
Jestli vás první jarní sluníčko stačilo na dovolené nepříjemně spálit a to poslední, co s sebou máte, je zrovna Fenistil, zkuste obyčejný bílý jogurt. Hodí se i na ostatní typy podrážděné pokožky, kterou by měl zchladit a uklidnit.
Jahodové tvářičky
Máte-li přístup k neomezenému množství jahod, zkuste následující trik. Nakrájejte jahody na plátky a ty si pak položte na tváře. Po chvíli budete mít zaručenou permanentní růžovou tvářenku alespoň na několik dní. Vaše tváře totiž získají příjemně růžový odstín, který (pokud máte světlou pleť) vám dodá příjemně zdravý vzhled a vy se nebudete muset o make-up strachovat ani na koupališti.
Citrónové vlásky
Nevěříte chemickým barvám, ale přesto byste chtěla být blond? Zkuste obyčejný citron. Tak se totiž před lety »odbarvovaly« naše prababičky. Stačí smíchat vodu s citrónovou šťávou a nanést v menším množství na vlasy před tím, než se půjdete opalovat. Vaše vlasy se rychleji vyšisují a budou vypadat velice přirozeně.
Jemné nožky
Chcete-li mít pokožku na nohách jemnou jako modelky, zkuste recept, který dodnes používají mnohé Italky. Místo obyčejných krémů promašťujte své nohy olivovým olejem. Můžete si z něj udělat i jakousi »masku« na nohy - naneste ve větším množství, nechte vsáknout a zbytky pak utřete papírovým kapesníčkem.

Trampolína vám vyžene chmury z těla!

30. dubna 2008 v 20:04 | Ann |  Hubnuti /pohyb,zdravi/
Ničí vás to věčné vysedávání u monitoru a »datlování« do klávesnice? Napumpujte do svého těla endorfiny a prožeňte svůj lymfatický systém. A kde? No přece na trampolíně!
Deprese a strádání trampolína zahání!
Trampolining je sice stále trochu netradiční druh aktivní relaxace, ale proč ho právě pro jeho lehce neortodoxní nádech nevyzkoušet? Mnohokráte opakovaný krátkodobý stav nulové gravitace vám přinese nečekané psychické i fyzické uvolnění. Opět, a možná po velmi dlouhé době, zažijete opravdu dětskou a nekomplikovanou spontánní radost z pohybu. Trampoliningu se dokonce velice úspěšně využívá při podpůrné terapii širokého spektra lehkých i těžkých psychických poruch (např. poruchy pozornosti, poruchy učení, autismus, Downův syndrom apod.).
Trampolína »čistí« ducha i tělo!
Bude-li fit váš duch, bude pravděpodobně i vaše tělo v dokonalé kondici. Opačně to platí samozřejmě také. V případě, že se neustále cítíte vyčerpaní, unavení a váš imunitní systém také nefunguje tak, jak má, je čas s tím něco udělat. Lymfatický systém má v těle mimo jiné naprosto nezastupitelné místo právě ve zmíněných optimálních imunitních reakcí organismu. A právě onu zázračnou tekutinu lymfu, která nejenže pomáhá přenášet vstřebané živiny do krevního oběhu, ale také vychytávat nejrůznější odpadní látky a mikroorganismy, vám pohyb na trampolíně pěkně rozproudí.
Trampolining pak funguje doslova jako pumpa lymfatické tekutiny. Škodliviny a toxiny, které si mnohdy dlouhá léta pečlivě hromadíme ve svých tkáních se konečně dají do pohybu! Spolu s přicházející velice snesitelnou lehkostí bití, se díky pravidelnému skákání na trampolíně možná zbavíte i celulitidy a rozhodně posílíte svůj srdeční sval, aniž byste přetěžovali klouby.
A kam si mohu jít skočit?
Trampolín je nespočet druhů - vodní, kruhové, obdélníkové, malé, velké - každý si najde svého favorita. Pronájem trampolín nabízí v současné době mnoho sportovních center, stačí si jen vybrat to nejbližší či nejatraktivnější a třeba se i domluvit s partou přátel na společné akci. Pokud se vám skákání zalíbí, je samozřejmě možné, si malou trampolínu pořídit třeba na zahradu. Jste-li vlastníky nejen zahrady, ale i většího zahradního bazénu, popřemýšlejte o zakoupení speciální vodní trampolíny.
Přemýšlíte, že si půjdete místo návštěvy »solárka« zahopsat?
Zdroj: www.trampoliny.net, www.trampolining.cz
Autor: Martina Machová

Čokoláda způsobuje smrt!

30. dubna 2008 v 19:50 | Ann |  Hubnuti /zajimavosti/
Z čokolády se dá zemřít! Už jsme věděli, že způsobuje závislost, a teď dokonce smrt! Co ještě nevíme o sladké pochoutce? A kdy už nejde o čokoládu!
Léta se to proslýchá. Čokoláda obsahuje kanabinoidy, které z ní dělají cosi jako cucavou marihuanu. Neurofarmakoložka Daniele Piomelliová se rozhodla tomu přijít na kloub a postupovala opravdu důkladně.

Jen pár vteřin...

Objevila, že čokoláda obsahuje dva chemické příbuzné anandamidu, kanabinoidu produkovaného samotným lidským mozkem.
Působení anandamidu v mozku, podobné působení THC z marihuany, je však omezeno na velmi krátkou dobu. Za pár okamžiků od vzniku anandamidu je zase rozložen působením enzymů.
Přesto kolují mezi veřejností dohady, zda čokoláda způsobuje závislost. Oddaní konzumenti pak mají být něco podobného, jako jsou v očích doktora Nešpora pijáci kávy a čaje. Závisláci, čokoholici.

Čokoláda a láska

Kakaové boby, z kterých se čokoláda vyrábí, se k nám dostaly ze Střední Ameriky. Aztékové z nich dávno před příchodem Kolumba dělali nápoj pojmenovaný xocolatl.
Tu správnou podobu ale čokoládě dali až Evropané přistěhovavší se do karibské oblasti. Jakmile jednou dostala své pravé vlastnosti, z nichž nejpodstatnější je bod tání těsně pod tělesnou teplotou člověka, stala se neodolatelnou.
Čokoláda ovládla všechny svátky, na které si vzpomenete, počínaje čokoládovými srdíčky k Valentýnu přes zajíčky a vajíčka k Velikonocům, Santa Clause k Vánocům (nebo že Mikuláši?) až po čokoládové peníze k židovské Chanuce. Možná se u vás na ni dostane i dnes - na 1. máje, který se po Svátku práce stal Svátkem lásky.

10 kilo ročně

Je známé, že mnoho lidí, hlavně žen, nevydrží nemít v šuplíku u nohy tabulku čokolády pro všechny případy. Některé národy, jako například Švýcaři, dokážou sníst ročně přes deset kilo čokolády na osobu.
Tvrdí se, že baletky (a lidé zabývající se tancem) mají k čokoládě fetišistický vztah. Mnoho lidí náchylných k depresívním stavům používá čokoládu jako prostředek první pomoci, na který nepotřebují předpis.
Každý ovšem víme, že čokoláda při nejlepší vůli nezpůsobuje záchvaty nesmyslného veselí, jaké přináší kouření marihuany. Je to proto, že kanabinoidy, které v ní jsou obsažené, takové účinky prostě nemají. Co ale umí, je prodloužit působení anandamidu - a to mnohým z nás stačí.

Jako opium

Vedle tohoto mechanismu byl ale objeven další pozoruhodný efekt. Tučná jídla obsahující čokoládu mají podle jednoho amerického dietologa schopnost spouštět produkci tělu vlastních opiátů.
Usoudil tak ze skutečnosti, že když u lidí chemicky zablokoval receptory opiátů, přestali na tato jídla mít chuť. Pomineme-li možnost, že v takovém stavu přestali mít chuť na cokoli, zní to slibně.
Aby těch dobrot nebylo málo, obsahuje čokoláda ještě alkaloidy theobromin a phenethylamin, které spolu s tryptofanem, také obsaženým v čokoládě, mají vliv na hladinu serotoninu (hormonu štěstí) v mozku.
Když k tomu přičteme flavonoidy, které chrání srdce proti infarktu, je čokoláda vlastně něco podobného jako žen šen.

Rozhoduje obsah...

Mars Incorporated, firma vyrábějící cukroví, vydává ročně několik miliónů dolarů na výzkum na Harvardu, UCLA a některých evropských univerzitách. Ten by měl vést k objevu léků z kakaových bobů, které by měly pomoci zvládat diabetes, demenci a další nemoci.
Ke všem zmíněným vlastnostem čokolády je potřeba poznamenat, že úzce souvisí s obsahem kakaa a kakaových produktů v čokoládě. Ten může kolísat mezi 7 až 95%.
Ty druhy čokolády, které obsahují 60% kakaa a více, to mívají hrdě napsané velkými číslicemi. Ty také bývají předmětem kultu čokoholiků. Ty druhé, světlé, sladké a rozpatlané, zase milují děti, a milující prarodiče jim je ve velkém kupují, neboť jsou laciné.

Pozor na náhražky!

Zhruba před rokem se Americká asociace výrobců čokolády (sdružující firmy jako Hershey, Nestlé a Archer) pokusila dosáhnout zrušení předpisu, který v USA nedovoluje nazývat čokoládou výrobky, v kterých je kakaové máslo nahrazeno hydrogenovanými tuky.
Jelikož sušené mléko je velmi často zastoupeno náhražkami, cukr umělými sladidly a přirozené aroma umělými (hlavně vanilkovou) vůněmi kryjícími zápach laciných surovin, zbylo by vlastně z čokolády jen těch 7% kakaa.
FDA (Federal Drug Administration, agentura, která v Americe bdí nad léčivy a potravinami) se, po protestech veřejnosti, rozhodla setrvat na svém původním stanovisku, které nepřipouští název čokoláda u produktů obsahujících žádné z uvedených složek.

Zvířatům vyloženě škodí

Pro přátele zvířat snad ještě dodatek. Nekrmte svoje miláčky čokoládou.
Theobromin je pro ně jedovatý, jejich organizmus na rozdíl od lidského jej neumí zpracovat a při konzumaci většího množství (jako je tabulka čokolády) mohou mít vážné problémy počínající epileptickými křečemi přes vnitřní krvácení po infarkt a smrt.
Jedná se zejména o psy, kočky a papoušky. Například pro koně je ale theobromin mocným stimulantem a je v dostihovém sportu zakázán.
autor: Jaroslav Kratochvíl

oprava :)

30. dubna 2008 v 11:11 | Ann
Tak jsem si prave otevrela dnesni Metro a koukam ze jsou dnes carodejnice..takze prvniho je az zitra :) njn! Tak si ty carodky uzijte!

29.4.08

29. dubna 2008 v 20:54 | Ann
Tak jak to zvladate? Zitra zacina kveten, trosku frustrujici jak to utika :) Ale nadruhou stranu na plavky to porad neni..;) Rozhodla jsem se, ze sem nejakou dobu nebudu zapisovat jidelnicky, protoze uz nejsou vubec dietni a asi by ani nikdoho nezajimaly..Neni to tak ze bych zas zacala jist jako driv, to rozhodne ne, jen jim trochu vic a treba i prilohy, nebo pecivo. Zachvili je zkouskovy, praxe a to zas bude zaprah, ze na jidlo nebude ani cas. Uz ted docela nestiham! Na pc sem jen vecer nebo vubec. Vetsinou na to ale ani nemam naladu protoze u pc prosedim nejakych 20hodin tydne ve skole. Pokud ale najdu nejaky dobry "hubnouci" clanek tak pridam :) Mejte se zatim krasne a uzijte si ctvrtecni volna v tomhle a pristim tydnu! ;) Papa

Zmrzlina je zdravější, než si myslíte

28. dubna 2008 v 22:35 | Ann |  Hubnuti /vse o hubnuti/
Vyvážená a zdravá strava je velice důležitým prvkem našeho každodenního života a lidé se čím dál tím více zajímají o to, co konzumují. Je ale pravda, že vyznat se v tom, co je a není zdravé, může být skutečně obtížné. Žijeme v době, která nás zahlcuje informacemi. Ze všech stran dostáváme údaje o nutričním složení potravin, rady a tipy na zaručené diety, přesto je zde stále mnoho potravin obestřeno mýty a pověrami. Zmrzlina je jednou z nich.
Výzkum mezi českými spotřebiteli ukazuje, že mnoho konzumentů podceňuje nutriční složení zmrzliny. Jelikož zmrzlina je sladkým potěšením nebo pamlskem, mylně se domnívají, že automaticky musí mít špatné nutriční hodnoty - tedy, že obsahuje velké množství cukru a tuku.

Lidé mylně věří, že jídlo,
které přináší potěšení, nemůže být zdravé

V rámci výzkumu společnosti Unilever nazvaného "Svačinky, pamlsky - mýty a realita" byli lidé dotazováni na jejich vědomosti o nutričních hodnotách různých druhů pochutin, svačinek a pamlsků. Bylo zjištěno, že pokud jde o zmrzlinu, povědomí o výživových hodnotách u mnoha lidí chybí.
Marianne Kirkegaard, ředitelka divize Algida v České republice říká: "Všichni milují zmrzlinu a zmrzlina je bezesporu jedním z nejoblíbenějších sladkých potěšení na světě. Mnoho lidí si neuvědomuje, že se nemusí cítit provinile, když si ji dopřávají. Zmrzlina může být ve srovnání s ostatními pamlsky vhodnější volbou a může se stát součástí zdravé a vyvážené stravy."
Tvrzení, že zmrzlina může být zdravější než si myslíme, je podporováno také některými významnými odborníky na výživu. Nutriční specialista Ing. Petr Havlíček k tomu říká: "Zmrzlina je vhodnou volbou dezertu, především pokud se snažíme nahradit kaloričtější pamlsky, např. tučnější sladké pečivo, sušenky nebo čokoládové tyčinky, těmi méně kalorickými. Zdá se, že spotřebitelé přeceňují zdravotní riziko zmrzliny v porovnání s ostatními pamlsky. Díky relativně lepšímu nutričnímu profilu zmrzliny, můžeme lidem doporučit, aby si občas místo jiných pamlsků vybrali zmrzlinu. Potěšení z jídla a jeho chuť jsou neodmyslitelnou součástí výživy."
Ve výzkumu, nazvaném "Svačinky, pamlsky - mýty a realita" byli lidé v České republice dotazováni na jejich postoje k jídlu a bylo zjištěno, že přestože většina spotřebitelů chce jíst zdravě, mnozí z nich skutečně neví, které potraviny jsou nejvhodnější a jak často je mohou jíst jako součást zdravé a vyvážené stravy. Výzkum ukazuje, že 64 % spotřebitelů se snaží jíst zdravou a vyváženou stravu, ale pro 52 % je velmi obtížné se orientovat v tom, co je skutečně zdravé. Pouze 35 % spotřebitelů ví, kolik kalorií obsahuje většina jídel, které sní.

V rámci evropského výzkumu si respondenti po dobu jednoho týdne chronologicky vedli svůj denní jídelníček. Z něj vyplynuly tyto rozdíly mezi jednotlivými národy:

Francouzi jedí mnohem více sýrů a jogurtů než ostatní evropské národy;
Britové jedí mnohem častěji jako svačinku cereální tyčinku nebo čokoládu;
Němci jsou největší spotřebitelé sycených nápojů a sladkého pečiva;
Italové jedí nejméně sladkostí a cereálních tyčinek ze všech dotazovaných zemí;
Švédové si nejčastěji z evropských zemí dávají na svačinku ovoce a nejčastěji si dopřávají zmrzlinu.

ZMRZLINA: Mýty a realita

Téměř 2/3 dotazovaných spotřebitelů (74 %) se domnívá, že zmrzlina obsahuje 1/3 tuku - ve skutečnosti je to výrazně méně. Např. některé zmrzliny obsahují pouhé 2,5 % tuku. Pribiňáček pro děti obsahuje pouze 16 % tuku.
Polovina dotazovaných spotřebitelů věří, že zmrzlina obsahuje 50 % cukru - ve skutečnosti je to podstatně méně. Např. nejoblíbenější dětské zmrzliny Calippo, Twister a Cikk Cakk obsahují maximálně 18 % cukru. Dokonce i zmrzliny s velkým podílem čokolády obsahují pouze 29 % cukru.
90 % lidí si myslí, že ovocný jogurt je zdravější než některá zmrzlina. Ve skutečnosti mají některé zmrzliny méně kalorií a srovnatelně tuku jako 150g kelímek běžného ovocného jogurtu. Navíc obsahuje pouze přírodní barviva a aromata.
100 % spotřebitelů si myslí, že zmrzlina obsahuje umělá barviva a aromata. Ve skutečnosti je většina kvalitních zmrzlin bez umělých barviv a aromat.
Petra Dítětová
Chytrá Žena.cz

FitMe aneb fungují spalovače tuků ?

28. dubna 2008 v 21:41 | Ann |  Hubnuti /vse o hubnuti/
Hubnutí a udržování štíhlé postavy je běh na dlouhou trať a je tomu potřeba přizpůsobit celý Váš den. Nemyslete si, že když se budete o víkendu trápit hlady a v týdnu budete mít ke snídani kávu s koblihou, k obědu hamberger a večeřet budete v 8 hodin večer hranolky, že Vám jakékoliv zázračné produkty pomůžou. To by museli být opravdu zázračné!

Pokud už nyní víte, že nebudete nebo nechcete dodržovat některé zásady, raději peníze za drahé spalovače tuků ani neutrácejte.

Několik hlavních zásad, jak začít s Vašim hubnutím:
- Stanovte si nějaký reálný cíl, kolik kg chcete vážit za 2 měsíce a kolik za půl roku. V případě rychlého hubnutí se může dostavit nechtěný jo-jo efekt, proto se držte zásady půl kila za týden mi stačí. Ale pokud netrpíte nadváhou, stačí když shodíte i několik deka.
- Ráno se vždy nasnídejte. Snídaně by měla tvořit 20% denního energetického příjmu. Více o zdravých snídaních se dočtete v našich článcích:
Ovocné snídaně nastartují Váš úspěšný den

Dejte si závazek, každé ráno snídat

- V průběhu dopoledne byste měla sníst 1 ks jakéhokoliv ovoce.
- K obědu žádný fast food a hranolky. Rozhodně by měl oběd zahrnovat maso, ať už drůbeží nebo rybu.
- Odpoledne si dopřejte malou svačinu v podobě jogurtu, ovoce apod.
- S večeří opatrně, konzumujte střídmě, aby se neměly tuky při spánku možnost příliš ukládat. Nejlepší jsou saláty, i těstovinové.
- Pokud si musíte dát něco sladkého, tak raději v čase do oběda, hlavně ne večer.
- Poslední jídlo byste měla jíst 4 hodiny před spaním, doporučuje se 18 hodina, potom už jen pijte.

Moc prace!:)

27. dubna 2008 v 20:43 | Ann
A malo casu, a kdyz uz nejakej, tak ne na komp :) Proto sem tu ted nebyla a nic nepsala, i dneska jsem se tomu chtela vyhnout, protoze sem se prave dostala domu, ale po tom, co sem narazila ve schrance na novy maily s otazkama "jak jsi zhubla?" tak jsem se aspon rozhodla napsat to jednou provzdy sem :) Opravdu se nezlobim, kdyz se nekdo pta - jde jen o to, ze se mi to nechce tolikrat psat a k tomu! Mate muj blog, to by vam samo o sobe melo trosku napovedet, protoze ja sem davam vyhradne jen tipy nebo clanky, ktery me samotny prijdou k necemu, ne jen tak abych neco pridala..ok nektery jsou min zajimavy, nektery vic, ale s vetsinou z toho souhlasim, jinak bych si nedavala tu praci s tim to kopirovat a nezverejnovala bych to tu.
Jinak doufam ze jste si vsichni uzili vikend:) Ja uz se nemuzu dockat pondeli! Maji mi prijit boticky od Bati co jsem si tam objednala:) krasny, letni, pohodlny..jen doufam, ze mi budou. Meli je uz ve vsech Batech po Praze vyprodany, tak nezbylo nic jinyho nez si je objednat po netu. Pritel mi taky ma neco posilat postou, nejaky darecky, tak to budu mit zas zitra druhy vanoce :D
Mejte se krasne a uzivejte zbytek vecera

Mailiky

27. dubna 2008 v 20:28 | Ann
!!! NEZ MI NAPISETE -
Samozrejme jsem rada za vsechny maily, co mi chodi a chodi jich cim dal tim vic, i kdyz casu moc nemam, vzdycky si nejakej na odpoved udelam. Ve vetsine z tech mailu se me ale ptate na tu samou vec a to - "Jak jsi zhubla? Prosimte napis mi to..." A podobne. Tak to napisu sem, abych to nemusela psat tolikrat, protoze ono to opravdu na par vet neni - takze:
Zaruceny recept na to, jak zhubnout neexistuje. Bohuzel - kdyby existoval, asi by bylo na svete daleko vice hubenych lidi, ale neni to zdaleka tak jednoduchy. Je to dost individualni - A pokud se tedy uz ptate na to, jak jsem zhubla ja osobne, tak vam snad bude stacit nasledujici:

Guarana omezuje pocity hladu, oddaluje stárnutí a zmírňuje bolest

25. dubna 2008 v 23:38 | Ann |  Hubnuti /co jist/
Guarana pochází z Jižní Ameriky a západním světem byla objevena teprve nedávno.
Pod tímto názvem se vlastně skrývá dřevnatá liána Paullinia Cupana pocházející z tropických lesů Brazílie, z povodí horního toku Amazonky.

Pozor na výkroje z ovoce!

25. dubna 2008 v 22:49 | Ann |  Hubnuti /co jist/
Spotřebitelé upozorňují, že v mnoha stáncích se zeleninou, ale i v kamenných prodejnách se rozmohl nešvar, který zákon o potravinách výslovně zakazuje. Jde o tzv. výkroje a konkrétně o výkroje ananasové. Toto někdy dokonce ozdobně nakrájené ovoce se objevuje na pultech balené a naporcované, což je v rozporu se zákonem. Spotřebitel nikdy nemá jistotu, že plod nebyl napaden hnilobou, což už se na výkroji nedá okem poznat.

25.4.2008

25. dubna 2008 v 22:35 | Ann |  Jidelnicek
snidane
jabko
svacina
nic
obed
kureci maso se zeleninou, jogurt s ovocem a musli
svacina
nic
vecere
mrkev nastrouhana s jabkem, 3 cherry bonbonky (lehce opozdeny velikonocni darek od kamosky :)

Zaručené způsoby, jak být opět fit a šťastnější

24. dubna 2008 v 21:34 | Ann |  Hubnuti /rady a tipy/
Jste vyčerpaná? Nezáleží na vaší kondičce. Máme zaručené způsoby, jak se donutit i přesto cvičit.

10 způsobů, jak rychle spálit ještě více tuku!

>> Překvapte své tělo! Změna ve cvičení bude pro vaše tělo výzvou. Objevíte nové svaly a hlavně popoženete spalovací režim. Pokud obvykle děláte jogging, zkuste terénní běh a nebo veslování.
>> Pohyb je součástí života. Často ignorujeme fráze o pohybu, protože si myslíme, že stejně nepřinese skutečný účinek, ale on opravdu funguje! Zkuste jít do metra po schodech místo na eskalátoru.
>> Buďte přísní! Aby diety přinesly výsledky, nemusí být složité, ale přísné. Vyškrtnutí alkoholu způsobí úbytek kalorií, když se k tomu navíc budete vyhýbat všem sladkostem, džíny vám budou zase volné.

Ovoce a zelenina: záruka štíhlosti!

24. dubna 2008 v 21:15 | Ann |  Hubnuti /co jist/
Odborníci na výživu doporučují pět porcí denně. Jedna porce odpovídá množství ovoce nebo zeleniny, které se vejde do dvou přiložených dlaní. Může to být syrová strava nebo sušené plody, ale i šťáva.
Proč nám prospívá?
Experti na výživu zjistili, že lidé, kteří pravidelně konzumují ovoce a zeleninu, jsou opravdu zdravější. Ale jaké je správné množství? Mělo by to být pět porcí denně. Ovoce a zelenina jsou ideální na zeštíhlení. Mají minimum kalorií a tuku, vysoký obsah vlákniny také není k zahození, díky ní nás dlouhodobě nasytí.

Na čabajku si nechte zajít chutě!

24. dubna 2008 v 21:11 | Ann |  Hubnuti /vse o hubnuti/
Ráda jste si doposud pochutnávala na salámu, párcích nebo paštice? Sladkosti to sice nejsou, s hubnutím se ale nesnesou ani omylem…
I ženy milují salám
Většina žen, které by se rády zbavily několik kil navíc, má potíže se sladkostmi. Těžko odolávají chuti na čokoládu nebo sladké pečivo. S uzeninami mívají většinou potíže naopak muži. Často pro ně bývá nemyslitelné svou oblíbenou večeři v podobě párků, uzeného masa nebo dobrého salámu nahradit zeleninovým talířem. Nemusí tomu ale tak být vždy. Je i mnoho žen, které neodolají svačince v podobě housky s paštikou nebo uherákem. Jenomže pokud patříte mezi ně a zrovna jste se rozhodla držet dietu, budete asi muset své stravovací návyky přece jen přehodnotit.
Informace, které nejsou k zahození
Teď dobře poslouchejte. Pokud si dopřejete deset deka paštiky, dokonce jen tak bez pečiva, je to stejné, jako kdybyste snědla na posezení pět deka másla a k tomu dvě housky. Že si takovou svačinku nedáte? Tak pak opatrně i s uzeninami, ty ostatní na tom totiž nejsou s kalorickou hodnotou o nic lépe. Navíc obsahují většinou minimálně padesát procent tuku, například právě taková čabajka, to už je téměř samý tuk. Jedno kousnutí do skvělého maďarského salámu vydá hned za několik zeleninových talířů. A to ještě budete mít pocit, že jste dohromady vlastně nic nesnědla…

I takhle skvěle vypadá dietní jídelníček!

24. dubna 2008 v 21:08 | Ann |  Hubnuti /recepty/
Chcete jíst zdravě a zároveň se zbavit kil navíc. Máte ale dostatek inspirace na vhodná dietní jídla?
Co mám vařit, když hubnu?
Máte dobrou vůli začít jíst méně kalorická jídla a hubnout. Je omyl domnívat se, že teď už budete jen držet hladovku anebo jíst výlučně zeleninu. Vaše strava by měla být i v době diety pestrá a především by vám mělo chutnat. Jenže vy nevíte ani přesně, co teď máte vlastně vařit? Inspirujte se naším dietním jídelníčkem. Uvedené množství je pro čtyři osoby.

24.4.2008

24. dubna 2008 v 20:46 | Ann |  Jidelnicek
snidane
2 jabka
svacina
nic
obed
brambory se zeleninou, tvaroh, mandarinka
svacina
nic
vecere
jabko, mandarinka

Vyhýbejte se v jídle „éčkům“!

23. dubna 2008 v 21:43 | Ann |  Hubnuti /pohyb,zdravi/
Kupované potraviny obsahují velmi často spoustu nepříliš zdraví prospěšných přídavných chemických látek. Víte, kterým se raději vyhnout?

E se třemi čísly

Například sušená bramborová kaše obsahuje barviva E 100, stabilizátor E 450, emulgátor E 471, antioxidanty E 320, E 304 a konzervant E 223. Docela dost na jednu bramborovou kaši, nemyslíte? Ale neděste se. Ne všechna jsou zdraví škodlivá. Například E 100 je zcela neškodné, je to přírodní žluté barvivo kurkumin a ani emulgátor E 471 není škodlivý. Horší je E 223, což je disiřičitan sodný, který se přidává kvůli konzervaci, ale také aby brambory nehnědly. Tato látka rozhodně neškodná není - stejně jako oxid siřičitý, který se přidává do sušeného ovoce či vína.

Výpočet klidového metabolismu na váš věk a váhu

23. dubna 2008 v 21:18 | Ann |  Hubnuti /rady a tipy/
Spocita energeticky denni vydej vaseho tela v klidu. Zadat se da ale jen vek od 21 z nejakyho duvodu..

Sporty, které vás zeštíhlí!

23. dubna 2008 v 21:01 | Ann |  Hubnuti /pohyb,zdravi/
Nejlépe se hubne pohybem, ale při jakých sportech je vydání energie největší? Představujeme pohybové aktivity, které vám zaručeně pomohou s přebytečnými kilogramy.
Běhejte!
Běhání je ideálním sportem na hubnutí, průměrně totiž spálíte za hodinu běhu 720 kalorií. Pro mnoho lidí není běh zrovna oblíbeným pohybem, ale když si zvolíte příjemnou a hezkou trasu po přírodě a obujete kvalitní boty (ty jsou základ), změní se nenáviděný sport na výbornou zábavu. Hlavní je se na začátcích nepřepínat, střídat běh s chůzí a trasy prodlužovat postupně.